Welcome On Board: Surfing The Programmatic Wave- 17 Şubat 2016 BASIN DUYURUSU

Reklamport ve Optimizad iş birlikteliği ile Internet Reklamcılığı üzerine önemli buluşma….

Welcome on Board : Surfing the Programmatic Wave, Şubat 2016

Türkiye Dijital Reklamcılık pazarının köklü teknoloji şirketi Reklamport ve gelişen sektörün dinamiklerine uygun bir biçimde programatik dünyadaki reklam yatırımlarının yönetimini sağlayan Optimizad 17 Şubat 2016’ da İstanbul Les Ottomans Hotel de önemli bir buluşmayı gerçekleştirdi.

Internet Reklamcılığının yükselen yıldızı programatik alım sistemleri, başarılı ve etkin kampanya yönetimi, datanın önemi ve kullanım senaryolarının ele alındığı toplantıya sektörün seçkin ajans ve reklamverenleri büyük ilgi gösterdi.

Bu önemli buluşmada, Global pazarın önemli oyuncularından Dataxu ve Lotame’de yer aldı.

Forrester tarafından toplam reklamcılık çözümleri alanında en güçlü platform olarak seçilen ve Fortune500’ de en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olan DataXu ve Türkiye’de en yaygın kullanılan DMP (Data Management Platform) şirketi olan Lotame ; Reklamport ve Optimizad ile birlikte bu önemli bulışmaya imza attılar.

Boğaziçi’ nin eşsiz manzarası eşliğinde Les Ottomans Hotel tarafından ev sahipliği yapılan buluşmada; ilk olarak Optimizad Trade Desk Operasyonlarından Sorumlu Yönetici Tolga Sayer ve Reklamport Kurucu Ortağı Ferhat Tekin konuklara Türkiye’de internet reklamcılığı, programatik reklamcılık, gelişim noktaları ve kritik başarı faktörleri konularında bilgi verdi.

Toplantının devamında Lotame adına Miles Pritchard (Director, Market Solutions, Lotame); veri yönetim platformları, big data kavramının internet reklamcılığı içerisindeki değeri, kullanıcının digital dünyadaki yolculuğunun takip edilmesi ve 2016 öngörüleri ile ilgili olarak önemli bilgiler verdi.

Toplantının son oturumunda ise Dataxu adına söz alan Jost Löhnenbach (Head of Sales, New and Emerging Markets – EU) Programatik Reklamcılığa global dünyanın bakışını, teknolojik gelişmeleri ve başarılı kampanya örneklerini davetliler ile paylaştı. Katılımcıların soruları ile etkileşimi arttırdığı verimli buluşma öğle yemeği ile tamamlandı

Dataxu /Jost Loehnanbach - Head of Sales

Türkiye pazarı, programatik reklamcılığa yabancı olmasa da uygulama safhasında çok yeni sayılabilir. Reklamport pazarın nasıl şekillendiğini çok iyi takip ediyor ve sonuç odaklı çalışan ekibiyle programatik reklamcılık devriminin pazardaki öncülerinden biri.

Reklamport&Optimizad ile olan iş birliğimiz Dataxu için oldukça önemli bir ortaklık. Bu tür etkinliklerle, pazarlama yatırımlarını verimli yönetmenin yolları ve tüketicinin yolculuğu üzerine deneyimler ve fikirlerin daha çok paylaşılması gerektiğini düşünüyoruz.

Lotame / Miles Pritchard- Director of Market Solutions

Bir konuşmacı olarak konferansın oldukça başarılı geçtiğini söyleyebilirim. Katılımcılar kendi alanlarında uzman ve konuya oldukça ilgili medya çalışanlarından oluşmaktaydı. Reklamport’un çalıştığı ajans ve markalarla kurduğu bağ net bir şekilde göze çarpıyor. Reklamport programatik reklamcılık, data yönetimi ve reklam teknolojileri alanında sektörün liderlerinden biri ve bu alanda uzman kaynaklara sahip olması birlikte çalıştığı ajans ve markalar için önemli bir fırsat.


Gizlilik Politikası

Copyright ® 2016 Tüm Hakları saklıdır.